| Hcaaa a întrebat:

Care e mai bun, iphone 4s sau Samsung galaxy s4 mini? De ce?

2 răspunsuri:
| MirelutaAlbinuta a răspuns:

S4 mini este mai bun http://bit.ly/1sAwDBr

| hostpedia a răspuns:

Depinde ce doresti de la telefon si cat ai de gand sa-l pastrezi.

Telefoanele iPhone sunt mai rezistente in timp (doar sa nu le scapi ca sunt din sticla) gasesti mai multe aplicatii, si se depreciaza mai greu.

Am iPhone 4s de cand a aparut si intre timp un prieten si-a schimbat 2-3 generatii de telefoane Samsung galaxy.

Samsung produc telefoanele din plastic nichelat care se cojeste si arata foarte urat dupa un timp relativ scurt de functionare. Pe langa asta tinand cont cat de repede scot noi modele de telefoane, pierzi foarte mult in cazul in care vrei sa vinzi telu si sa-ti iei altul. Piata android market este plina de aplicatii, dar majoritatea sunt foarte slabe, pline de reclame si unele chiar sunt de fapt virusi sau tepe. Cele din Apple appstore sunt mult mai drastic revizuite si mai rafinate.