| andreeamee a întrebat:

Care este tariful pentru un sms trimis de pe cartela Orange catre sua? vreau sa imi activez functia facetime de pe iphone si pentru asta trebuie sa se trimita un sms catre sediul apple..intreb pentru ca vreau sa stiu cu cat sa imi reincarc cartela.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Http://www.orange.ro/services/sms-ro.html
Daca e doar sms, ar fi chestia:
"mesaj scris international
Dacã te afli în România si trimiti un mesaj scris cãtre un utilizator de telefonie mobilã din strãinãtate, mesajul scris are tariful de 0, 149 EUR (TVA inclus).
Mesajele primite nu te costã nimic. "
Citeste acolo.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Activarea functiei se realizeaza din Settings - FaceTime, unde trebuie comutat pe ON(valabil pentru iOS5). Activarea presupune expedierea unui SMS international, tarifat cu 0.15 Euro cu TVA; astfel, e recomandat sa activezi o singura data functia, pentru a nu fi tarifat de fiecare data pentru activare.
O zi buna,
Orange Helpers