| ricoset a întrebat:

Care telefon este mai bun LG L BELLO DUAL SIM sau ALLVIEW VIPER S as vrea sa văd comentarii de la cei care se pricep mai mult în telefoane și dacă au aceste dispozitive le aștept părerea! Mulțumesc dau funda

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Allview V1 Viper S, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone1=6593&idPhone2=6193

Toate cele bune!

| AlexElektro1987 a răspuns:

Desi in general telefoanele de la Allview nu sunt bune, asta este chiar foarte bun, chiar mai bun si decat X2 Soul si chiar daca telefoanele de la LG sunt foarte bune, asta este mai bun. Lg-ul este frumos dar este prea gros si nu se compara cu specificatiile pe care le are Viper S. Lg-ul este mai frumos la design-ul de pe spate, dar doar atat, pentru ca este mult mai gros decat Allview-ul, marginile de pe langa ecran sunt foarte mari, iar la specificatii, Lg-ul seamana mai mult cu un Desire 310

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Singurul avantaj la Lg ar fi ca s-ar putea sa te tina mai mult, adica Allview-ul o sa te tina 2-3 ani, iar Lg-ul vreo 4-5 ani poate sa te tina, dar acum depinde si de cat de calitate sunt piesele din ele.

| Ionut_Laurentiu_1995 a răspuns:

Salut.nu am privit (si nici nu o sa o fac ) cu ochi buni telefoanele LG nu sunt fiabile si se strica usor iar garantia nu iti este de folos mai bine Allview sau o alta firma Samsung/htc...insa e clar ca Allview il intrece cu tot ecranu la fel de mare procesor mai bun 4g +ca e firma romana