| mernush a întrebat:

Care telefon este mai bun?
Samsung Galaxy S3mini sau Samsung Galaxy S duos?

Răspuns Câştigător
| GrandTheftAutogamer97 a răspuns:

Eu zic s3 mini, dar tu alegi dupa bunul tau plac happy

3 răspunsuri:
| stroedaniel13 a răspuns:

Galaxy S3 mini...

Citeste aici http://bit.ly/16GqUkK si parerile celor care l-au cumparat deja si te vei convinge care telefon este mai bun.

| PuFiLiCi98 a răspuns:

S3 mini, dar tinand cont de pret, nu ai cum sa alegi. Unul este mai performant - s3 mini, celalalt mai putin performant si mult mai ieftin. Deci, alegerea iti apartine.

| Gsm_Ovidiu_1987 a răspuns:

Cele 2 telefoane au specificatii diferite. Oricum ele fac parte din clase diferite, single sim(o cartela)/dual sim(2 cartele).
In privinta performantei balanta se inclina cu mult spre S3 mini.
Diferentele semnificative dintre cele 2 sunt:
1. Display ul mai bun la S3 mini(Super Amoled vs TFT
2.Memorie interna mai mare la S3 mini (8/16 GB vs 4 GB)
3.Memorie RAM mai mare la S3 mini(1 GB vs 768 MB, un aspect important pentru Multi Tasking)
4.Procesor generatie mai noua si dual-core la S3 mini(1 GHz dual-core Cortex-A9 vs 1 GHz Cortex-A5)
5.Chip video mai bun la S3 mini(Mali-400 vs Adreno 200)
6.Navigare internet mai buna pe S3 mini(HTML5 vs HTML)
7.S3 mini are NFC Duos nu.

Concluzia:Daca nu ai neaparat nevoie de un telefon Dual-Sim opteaza pentru Galazy S3 Mini, dar daca, totusi chiar ai nevoie de un Dual-Sim bun si ieftin iti recomand Acer Liquid Z3, un telefon cu specificatii asemanatoare cu cele de la S3 Mini si costa doar 480 lei.
http://www.youtube.com/watch?v=ZlV0cbeIQ3s
Pentru alte nelamuriri si probleme ma poti gasi si pe FB, Ovidiu GSM.
O zi buna!