| AllForOne a întrebat:

Ce are in plus Apple fata de Samsung? De exemplu am vazut ca IPhone 5 e mai scump decat Samsung galaxy s4, cu toate ca S4 are mult mai multe aplicații si optiuni. De ce?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este o firma cu brand mai mare deci si cu pretentii mai mari.Deci mai scump.

| Doctorfishadi a răspuns:

Iphone din punctul meu de vedere are unul dintre cele mai putin evoluate softuri. Diferenta si ceea ce il avantajeaza este stabilitatea.Este doar parerea mea.

| XxAnonimuXx a răspuns:

Apple e cel mai bun si cel mai scump

| PentruCaAutomobile a răspuns:

Apple e firma de fite... Platesti 50% telefonul si 50% eticheta. jegos

| Ilisaysmeow a răspuns:

Pentru ca Apple este o marca de fite si tot ce face e scump.

| Servicetel a răspuns:

In primul rand mai platesti si brand-ul, ca aplicatii Apple are mai multe ca Google, acum mai este vorba si de fiabilitate, iPhone 5 este mai rezistent decat S4, per total sunt doua lucuri foarte diferite, acum amandoua sunt telefoane foarte bune si frumoase, eu folosesc si Samsung si iphone.

| cmpqqqq a răspuns:

Pentru ca este un brand. E la fel ca la haine: o pereche de pantofi de firma este mai scumpa decat o pereche de pantofi simpli dar nu neaparat mai buni. Cam asa e si la telefoane.