| papuciirupti a întrebat:

Ce ati alege din s3 nou si s4 la mana a doua?
daca as lua s4 la ce ar trebuie sa fiu atent?
urgent ca vreau sa il fac cadou si timpul se scurge laughing
fundoi rolling on the floor

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Bagi codul ala care ti l-am dat si o sa iti apara un ecran de butoane. Fiecare buton face un test. Cu excèptia wireless-ului si a bateriei.

De aceea iti ziceam sa testezi wireless-ul. Daca nu te vezi la om in casa sa testezi pe wireless-ul lui, incearca la un mc donalds.

Uita-te un pic pe youtube sa vezi cum arata. E ok.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Tot timpul vă recomand să vă cumpăraţi un telefon NOU, din magazin, cu Factură + Garanţie!

NU cumpăraţi second-uri de pe diverse site-uri ( sau de la diverse persoane ) că veţi avea probleme cu telefonul :(

Toate cele bune!

Sărbători Fericite!
http://i.imgur.com/1e0N7Bl.jpg

http://i.imgur.com/2q6KoEi.jpg

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Daca te uiti aici o sa intelegi ca S4 e superior mult lui S3:

http://www.phonearena.com/....../7597,6330

In plus S3 este cam stravechi asa. S4 e la limita de vechi. Inca acceptabil datorita performantelor.

Eu personal as alege s4 second hand dar mai curatel.

La S4 ar trebui sa faci un test sa se conecteze la o retea wireless, ca sa fii sigur ca merge wireless-ul(in general nu-s probleme).

Apoi S4 si cele superioare (nu stiu despre s3) suporta un cod care lanseaza o aplicatie ibterna de test. Tu va trebui sa treci prin toate testele respective. Codul este:

*#0*#

| papuciirupti explică (pentru cristimihailov):

Tot asa ma gandeam si eu, e vechi psihicwinking
deci introduc codul ala si el isi face singur treaba sau trebuie sa mai fac si eu diferite chestii? si la finalul testului o sa imi arate el daca are ceva defecte sau imi arata niste chestii din care ar trebui sa-mi dau eu seama?

hai mai spune ca vad ca stii si funda e langa tine rolling on the floor

| JamilaGizeh a răspuns:

Daca trebuie sa il faci cadou...mai bine iei unul nou, s3-ul

| papuciirupti explică (pentru JamilaGizeh):

Cred ca il intereseaza performanta pentru jocuri si era unul pe un grup care il dadea cu 650 si era 10/10, dar parca nu as da sa il iau cu defecte sau din asteawinking