| Mihai_Alexandru_Anca_1957 a întrebat:

Ce ati alege între Samsung Galaxy S5 sau iPhone 5S?
De ce ati face aceasta alegere?
Astept răspunsuri repede, dau funda si voturi happy

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Salut. As alege iPhone 5s
Deoarece Galaxy S5 e plin de lag.
Ai lag si cand deschizi meniul de apelare.
Are un Display mare de calitate dar daca ai lag ti se ia.
iOS a fost si va fi intotdeauna mai bine optimizat decat Android-ul.
Mai ales ca Apple nu isi pierde valoarea asa rapid ca Samsung. ci mult mai greu.
iPhone 5s e mai elegant. are un senzor amprenta mai bun. Ca performanta sunt egale. nu exista jocuri care sa nu ruleze pe ambele.
Are un Display mai mic dar pentru mine nu e o problema cu toate ca am mana mare. Apple sustine Display-ul mic, anul viitor lanseaza iPhone 6c/ iPhone 7 cu Display de 4'' la fel ca iPhone 5s. E ok.
Bafta

| Mihai_Alexandru_Anca_1957 explică (pentru FlorinCiokan):

Asa ma gândeam prima data si eu, dar iPhone-ul nu se sincronizată întodeauna cu icloud sad
Mersi oricum de răspuns, mai astept si apoi dau funda

| FlorinCiokan a răspuns (pentru Mihai_Alexandru_Anca_1957):

Eu am detinut un iPhone 5s si nu am avut niciodata probleme cu sincronizarea.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

IPhone 5S pentru ca e mai popular, cool

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S5 (32GB) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!

| R0R0 a răspuns:

Eu am S5 si sunt mai mult decat multumita de el

| llSuperwoman a răspuns:

Am avut ambele telefoane, in momentul de fata iPhone 5S si sunt foarte multumita de el pentru ca are camera foarte buna, functioneaza super si arata mult mai bine. Acum depinde de fiecare, poate altcineva prefera Samsung dintr-un oarecare motiv. Ideea e ca ambele telefoane sunt bune si intotdeauna vor face concurenta, deci alege-l pe cel care iti place tie mai mult.

| Stf001 a răspuns:

Am eu iPhone 5s si nu/s mulțumit de el
Iti recomand Samsung s5 +
Ca la iPhone te tine bateria 3-4 ore