| Katherine20 a întrebat:

Ce ati alege între un Iphone 5S de 32GB si un Iphone SE de 16GB?
Cam cât de multe poze,melodii,aplicatii, jocuri încap pe o memorie de 16GB la iphone?

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

5S

| Pool77 a răspuns:

IPhone 5s, doar pentru spatiul de stocare.
16 GB nu-ti ajung. Daca instalezi Facebok, facebook messenger, instagram faci cateva poze si un video atat a fost. Din cei 16gb, iti raman 12, 4GB aproximativ.
32GB e muult mai ok.

| justadream94 a răspuns:

Iphone 5s

Mult..ai icloud la dispozitie in caz ca nu incape tot.

Răspuns utilizator avertizat
| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Apple a trecut la telefoane mari de la Iphone 6 si "moto-ul firmei",, Sa faca telefoane care sa le poti tine cu o singura mana, usor de controlat".Si s-au deschis sa faca un iphone de dimensiuni reduse.
Sincer nu prea vad modificari majoare intre iphone 5 si SE. Bafta.

| DS_Sedat_1993 a răspuns:

Ia-ţi iPhone SE. 16 gb o sa-ti fie suficienti, daca nu, poti apela la servicii de cloud.

| criscris12 a răspuns:

Diferenta nu esti foarte mare intre cele doua modele, dar daca tu ai nevoie de spatiu de stocare eu zic sa alegi varianta 5s de 32