| DoriB20 a întrebat:

Ce inseamna ca-mi schimb la Orange cartela SIM cu una compatibila 4G? Eu sunt pe prepay.Voi putea sa imi activez tot aceeasi optiune? Imi schimba nr de telefon?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Telefoanele noi, compatibile 4G, folosesc cartela SIM miniatura, care se poate decupa din cartela SIM "normala". Pentru a beneficia de viteza 4G trebuie sa ai si un telefon "destept", compatibil 4G.

Mergi cu telefonul tau nou si cartela SIM veche la o caserie Orange si ceri o alta cartela SIM, tot cu numarul tau vechi. Schimbarea poate te va costa o suma mica, dar CERE sa-ti fie transferat INTREG CONTINUTUL vechii cartele pe ceea noua (toate numerele de telefon din lista de parteneri, precum si SMS-urile salvate pe cartela SIM, daca ai!

| gelu1970 a răspuns:

Probabil ai sim din generatiile anterioare, adica destul de veche.
cu sim 4G o sa ai acoperire mai buna si netul o sa mearga mai bine.
conditiile si numarul nu se schimba. atat doar ca noua cartela sim se plateste, asa cred. inainte daca nu ai contactele in google, fa o copie a tot ceea ce ai pe sim daca nu vrei sa pierzi numerele.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Poti schimba cartela SIM PrePay in orice magazin Orange, daca ai vechea cartela. Numarul de telefon, optiunile si celelalte beneficii de pe cont, vor fi pastrate. Aici https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-schimb-cartela-sim-prepay-70, gasesti toate detaliile necesare.

O zi buna,
Orange Helper

| Catalin_Florin_1998 a răspuns:

Daca nu e pe abonament, atunci da