| silvipisicutza a întrebat:

Ce inseamna sa ai root la telefon?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Ai drepturi totale de administrator. poti dezinstala aplicatii ce vin preinstalate de catre fabricant, poti transfera in minisd aplicatii ce instalezi, etc.
daca telefonul are root isi pierde garantia. daca dezinstalezi aplicatii ai grija ca pot afecta functionarea telefonului.

2 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

E ca si cum ai moda un playstation sau xbox. Adica i se mareste memoria, sunetul creste si se modifica si meniul etc.

| RaduTN a răspuns:

Daca faci root unui telefon o sa ai acces la mai multe functii. Dar nu uita, odata ce ai facut root ti-ai pierdut garantia.