| Altadata a întrebat:

Ce parere aveti de telefonul meizu mx4? Si stiu ca e un brend chinezesc dar piesele conteaza.

Răspuns Câştigător
| catalin48 a răspuns:

Nu conteaza ca este un brand chinezesc pentru ca daca stai sa te gandesti majoritatea de tell se fabrica in china... diferenta este ca telefonul despre care zici tu. nu are o atentie asa mare acordata ...referinduma la rezistenta pieselor in timp ...in rest ca si tell e ok doar ca durata de viata este mult mai scazuta ca la un tell de branduri mai cunoscute. sper ca team ajutat

1 răspuns:
| cristimihailov a răspuns:

Salut, poate ar fi bine sa nu il iei inca si sa mai astepti sa vezi ce poate.

In principiu e doar mit faptul ca doar componentele conteaza.

Eu am crezut la fel cand am luat o tableta chinezeasca, pipo, care faceau ca samsungul si appleul sa fie doar niste puisori rusinosi in fata ei. Are cred ca cele mai multe modalitati de interconectare, memorie cat china, procesor cu 4 coreuri si o rezolutie de urla ochiul de placere.

Si cu toate astea se misca ca un mort. Nu vreau sa o dau. O tin pentru mine sa imi aduc aminte cat de dobitoc am putut sa fiu crezand ca fac o afacere.

Nu pati la fel ca mine. Ia ceva care stii ca merge. E mai scump, dar merge.

Nici nu realizezi cat de dureros este sa vezi echipamente mai slabe mergand mai bine decat "piesa" ta.

Dar chestiile astea nu o sa le mai vezi in piata. asta o sa le simti pe pielea ta.

Acelasi lucru o sa fie si la tine.