| Search69 a întrebat:

Ce parere aveti de xiaomi? (Redmi note) este firma de incredere? O sa primeasca update la android? Observ ca sunt telefoane bune si ieftine. Funda

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Evident ca sunt ieftine. Sunt niste chinezarii (dar unele bine facute)
Recunosc ca am ramas surprins cand am vazut ce specificati are happy
Oricum e mai mult o tableta de cat un telefonwinking
Cat despre firma e destul de buna chiar daca este o frima de Chinezi.

| sltlp a răspuns:

Zice cineva ca sunt chinezarii. pai arata-mi si mie ce telfon NU e fabricat in china. De la Apple la producatori de care nu au auzit, azi majoritatea se fabrica in china.
Si producatorul e cunoscut.
http://www.yoda.ro/......atori.html
http://stiri-telefoane.mobilissimo.ro/......23934.html

| TekkEN a răspuns:

Fara doar si poate, Xiaomi este o firma de incredere.Ei ofera mai mult la un pret mai mic, construite foarte bine si au castigat multi utilizatori prin asta. Poti cauta review-uri, opinii (mai ales in engleza) pe net si o sa vezi ca toti sunt multumiti de telefoanele lor.
Cat despre update-uri, mi se pare ca Xiaomi Mi3 primeste update in fiecare saptamana, daca nu gresesc.Nu-ti face griji, nu or sa lase telefoanele cu bug-uri (daca au).

Iti recomand Xiaomi Redmi Note 4G deoarece versiunea normala are chipset Mediatek (chinezesc) si nu are un display foarte bun...Pe cand versiunea 4G are chipset Qualcomm dar tot nu sta bine la display.
Daca poti astepta pana apare Xiaomi Redmi Note 2 e super! El o sa aiba procesor Qualcomm octa core pe 64 bits, un display mult mai bun, 2 GB ram, camera principala de 13 MP.

http://m.gsmarena.com/......-10057.php