| xnamex10 a întrebat:

Ce parere aveti despre Sony Xperia L? Merita sa il achizitionez?

2 răspunsuri:
| ShadoWCrist a răspuns:

Da merita.

| Iulian_Costyn_1997 a răspuns:

Ea are o 4.3.-inch TFT touchscreen capacitiv, cu o rezoluție de 854 x 480 pixeli (228 PPI). Acesta este propulsat de un 1 GHz procesor dual core Snapdragon S4 Plus cu 1GB RAM LPDDR2 și Adreno 305 GPU. Acesta este dotat cu Android 4.1.2 Jelly Bean setat ca implicit la setările din fabrică. Acesta are o camera de 8 megapixeli Exmor senzor RS cu HDR cu capacitatea de a trage 720p video HD și o cameră frontală VGA cu un LED flash. Dispozitivul are o memorie încorporată de 8 GB (5, 8 GB disponibil utilizator) și memorie extensibilă de până la 32 GB prin microSD / microSDHC. Acesta dispune de un design Sony Arc și butonul de semnătură Sony putere de aluminiu. Dispozitivul suportă NFC (Near Field Communication) care permite "one-touch" pentru a reflecta ceea ce este pe smartphone pentru televizoare compatibile sau reda muzica de pe un difuzor fără fir NFC. A 1750 puteri mAh a telefonului. In plus, Xperia L include o baterie modul Stamina care se crede a crește timpul de așteptare de până la patru ori. Telefonul suporta 2G, 3G, HSPA +, Wi-Fi 802.11 a / b / g / n, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA și Wi-Fi hotspot. Are Bluetooth 4.0. Acesta este disponibil în culorile alb, negru și roșu. Acesta are o lumina de notificare LED în partea de jos a ecranului. [3]

Software-ul [edit]
Acesta include multe dintre aplicații Sony mass-media, cum ar fi Walkman, Sony Music, Music Unlimited, Video Unlimited și Sony LIV. Mai multe aplicații Google (cum ar fi Google Chrome, Google Play, Google Now, Google Maps și Google Talk) vin deja pre-încărcate. Dispozitivul este certificat PlayStation. Telefonul suporta A-GPS. Telefonul ruleaza pe Android 4.1.2 din cutie. Un Android 4.2.2 actualizare Jellybean a fost lansat in octombrie 2013, pentru Xperia L.

AOSP (Android Open Source Project) [edit]
La 13 decembrie 2013 Sony Mobile Communications a adăugat Sony Xperia L la "AOSP pentru Xperia" său program, pe care Sony a declarat a fost primul dispozitiv cu 1 GHz procesor Dual Core MSM8230 pentru care au adăugat suport AOSP. Ea a făcut posibil pentru utilizatorii avansați, adică cu telefoanele deblocate pentru a construi și bliț Android Kitkat (Android 4.4) pe Xperia L. Deși acest program nu a fost destinat pentru utilizare de zi cu zi. Și, de asemenea, că aceasta nu este o actualizare de software de la Sony. Sale de cod sursă și software binare necesare pentru a construi "Stock" Android de la. [4]

CyanogenMod [edit]
La 05 mai 2014, FreeXperiaProject, o comunitate de dispozitive Xperia curs de dezvoltare CyanogenMod pentru mai multe dispozitive Sony Xperia, au anunțat că vor fi oficial susținerea Sony Xperia L de la acel moment. A fost adus mai întâi de către Contributor XDA Recunoscut / Developer recunoscute, varun.chitre15. Deci concluzia =trebuie achizitionat neaparat iti spun din propria experienta