| bradysandro a întrebat:

Ce rezolutie trebuie sa aiba functia video a smartphonului sau a tabletei daca vreau sa filmez ceva si sa-l pun pe youtube si sa se vada bine?

2 răspunsuri:
| BlackNinja a răspuns:

Ca pe Youtube sa se vada bine, trebuie sa filmezi cu rezolutiile 120x720(720p) si 1920x1080(1080p).

| xAnonimMM a răspuns:

Nu conteaza rezolutia clipului, conteaza daca vrei nsa se vada bine, YouTube accepte clipuri de la 144p pana la 4K, dar clipurile sunt de obicei HD(720p)sau FullHD(1080p).
Eu iti recomand HD(720p)deoarece nu consuma mult si rezolutia nu difera farte mult de FullHD. Funda?