| Pufulettte a întrebat:

Ce sa aleg intre Nokia asha 302 si Sony xperia e15i, (cititi inainte de a raspunde, daca nu, mai bine nu raspundeti! ) funda celui mai bun raspuns big grin

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Eu merg pe Sony Xperia e15i happy

| horia2012 a răspuns:

Depinde pentru ce il cumperi, diferente sunt destul de mari intre ele.
Singurele avantaje ale lui Sony e ca e frumos, touchscreen si filmeaza mai bine. In rest e mai bun Nokia. Chiar e si mai mare decat Sony. Eu as lua Nokia, dar depinde de tine.

| Pufulettte explică (pentru horia2012):

Pai le am pe amandoua (; a Sony cand filmezi nici nu poti sa dai zoom)

| horia2012 a răspuns (pentru Pufulettte):

Foarte putine telefoane au zoom la filmare. Cand am spus ca filmeaza mai bine m-am referit ca filmeaza cu 30 fps/sec. nu ca Nokia cu 15. Filmarea la Nokia e sacadata, pe cand la Sony e continua. Fa o proba si ai sa vezi. Mie imi plac cele cu touchscreen, dar sa fie si mai performante. Iar intre astea 2 Nokia e mai bun. Si daca vrei sa filmezi folosesti Sony. Nokia merge mai bine si pe NET.