| Andreea1256755 a întrebat:

Ce sa fac cu telefonul (Allview a4all) merge groaznic de rau sad

12 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Stai linistita, nu este singurul telefon care merge prost!

| stlucian a răspuns:

Poate un hard reset dar ATENTIE scoate card/sim`s

*2767*3855# HARD RESET – codul de resetare la setările din fabrică. Șterge atât setările realizate de utilizator, cât și fișierele stocate în memoria internă și pe card. Folosiți-l doar dacă sunteți absolut siguri că doriți asta.

| LTAA a răspuns:

Descarca Clean Master din Play Store, cu care vei curata periodic memoria RAM si cea de stocare de fisierele inutile.

| raduradu2014 a răspuns:

Cum vrei sa mearga? daca ai memoria plina ....este un telofon destul de slab data viitore cumpara unu de la 600 lei in sus ..nu te lua dupa niste amatori care nu au vazut in viata lor telefone Allview ...sunt foarte bune am Allvie p5 quad si nu s-a blocat niciodata.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Reset to factory settings. Daca tot prost merge, poti sa-l casezi!

| BlackNinja a răspuns:

Curata telefonul cu Master Cleaner(eu aceasta aplicatie o folosesc). Incearca sa nu economisesti baterie deoarece iti va merge si mai greu telefonul. Daca tot greu se misca reseteaza-l la setarile din fabrica.Un sfat:incearca sa nu iei telefoane de la firme de gen Allview, UTOK etc deoarece sunt firme destul de slabe.Degeaba in specificatii telefonul arata bun, in practica este destul de slab.Vad la astia de la Allview telefoane cu procesor Octa-core, dar tot mai repede se misca un quad-core de la o firma calumea(LG, Samsung, Nokia etc).

| sheamus12 a răspuns:

Un raspuns serios? Daca ai incercat tot ce au scris ceilalti utilizatori poti doar sa il arunci.Si sa nu-ti mai iei nici pe 2 lei un produs Allview.

| Mâncărici a răspuns:

Iti spun eu ce sa faci cu el: Il duci la reciclat. Si data viitoare nu-ti mai cumpara gunoaie de la Allview. Toate prosusele Allview sunt GUNOAIE!

| raduradu2014 a răspuns (pentru Mâncărici):

Ai cumparat telefone de al Allview?
eu am telefon de la Allview si merge struna are 5 luni si nu s-a blocat deloc ..asa ca nu mai vorbi daca nu stii ce vorbesti rolling on the floor

| LTAA a răspuns (pentru Mâncărici):

Daca TU ai cumparat produse IEFTINE de la un anumit Brand, care s-au dovedit a fi de proasta calitate, asta NU inseamna ca produsele MAI SCUMPE ale aceluiasi brand sunt de aceeasi calitate. NU mai face aiurea reclama negativa unui Brand din cauza unor produse IEFTINE. Inainte sa cumperi un produs, oricare ar fi, citeste Review-uri de specialitate si incearca sa eviti reclamele care iti promit marea cu sarea.

| Mâncărici a răspuns:

Telefoanele Allview orice de la Allview sunt de proasta calitate indiferent de pret. Dar un amator va spune ca nu conteaza brand-ul si-l va lauda. Nu te lua dupa ei, am avut si eu produse de la Allview si am auzit multi care sau plans de ele. Deci te rog nu te lua dupa alti ca o sa-ti para rau, dar faci cum vrei.

| xRapid1923 a răspuns:

Resetează telefonul