| iDangerous a întrebat:

Ce se întâmplă atunci când îţi resetezi telefonul la setările din fabrică? Mai rămâne vreo aplicaţie din cele instalate, poze, melodii sau contacte?
Credeţi că este o soluţie bună având în vedere că telefonul a început să ruleze mai greu după un an şi ceva de la achiziţionare, iar majoritatea aplicaţiilor au început să se oprească singure în timpul folosirii lor.
Nu ştiu dacă ajută cu ceva, dar este un LG Optimus l7.
Cunoaşteţi alte soluţii pentru rezolvarea problemelor de această natură, sau readucere setărilor din fabrică e mai bună?

Mulţumesc.

4 răspunsuri:
| RobbyPh a răspuns:

Nu mai ramane nimic! O sa fie ca, nou nout happy

| HidroGeNn a răspuns:

Cel mai bine vezi daca este iesit vreun upgrade de software si incearca sa-l faci daca nu du-te la un service autorizat daca nu te pricepi din cate stiu o resetare de fabrica sterge tot din el daca vrei poti face un backup o copie de rezerva a datelor tale si dupa aia sa dai resetare din fabrica... spor la treabawinking

| floppy98 a răspuns:

Da e buna solutia la resetarea din fabrica, da sterge toate aplicatile si datele instalate pe memoria interna a telefonului inclusiv contactete in unele cazuri (tot de pe memoria interna) daca totusi doresti sa faci acest lucru recomand sa scoti csrdul sd si sim-ul ca sa nu apara complicatii

Răspuns utilizator avertizat