| Aasdfghj a întrebat:

Ce se poate face in cazul in care antivirusul detecteaza wps_service ca fiind virus?

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj explică:

Scaneaza cu bit defender free. daca problema persista are nevoie de o resetare (setari-backup si resetare-cu optiunea stergere date activata). Daca nici asa nu se rezolva, e normal ca firmele no name sa aiba probleme, nu cred ca e nimic grav

6 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Sa ii dai o scanare cu antivirusul iar ceea ce gaseste, la final sa stearga toate problemele.

| SasNetRomania a răspuns:

Rares stai jos esti fraier.
ramon nu sti, nu vorbi.
Cat timp utilizati tampenia aia de Windows orice service sau exe aparent curate, se pot infecta.
Daca antivirus-ul ala a detectat, inseamna ca nu e prost.
Ce antivirus folosesti?
wps_service = Wi-Fi Protected Setup
Dai o scanare completa cu functia sa stearga automat daca gaseste ceva necurat.

| Aasdfghj explică (pentru SasNetRomania):

Este vorba de telefon cu android nu de windows.

| SasNetRomania a răspuns (pentru Aasdfghj):

Ce telefon este?
ce antivirus folosesti? recomand bitdefender free...

| Aasdfghj explică (pentru SasNetRomania):

E vorba de telefonul iubitului, nu al meu. Cred ca a folosit AVG sau Eset. Astea doua i le-am spus eu. Telefonul este un Yeez andy a6m.

| Aasdfghj explică (pentru Aasdfghj):

Scaneaza cu bit defender free. daca problema persista are nevoie de o resetare (setari-backup si resetare-cu optiunea stergere date activata). Daca nici asa nu se rezolva, e normal ca firmele no name sa aiba probleme, nu cred ca e nimic grav

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stii ca wps_service nu e virus, intri in antivirus si cauti white list.Treci white_service il lista si gata.