| TheViperCorleone a întrebat:

Ce smartphone trebuie sa aleg?
Nokia X,Nokia Lumia 530, Nokia Lumia 520?
Am auzit ca la modelele lumia aplicatiile se descarca cam greu, La Nokia X NU STIU CUM SE DESCARCA. SI NICI LA 530

Răspuns Câştigător
| Komarov a răspuns:

Salut Ca si constructie fizica Nokia Lumia sunt de o calitate mai buna dar ca si OS lasa de dorit. Windows Phone e mai mult destinat multi-media si de aia e si saracia aia din zune-store. E adevarat Windows este putin mai fluid decat Android dar ca si constructie pentru utilizator nu prea e bun pentru toti in general. Aici nu e vorba de descarcat e vorba de mai multe ai restricti ca sa faci sincronizarea de fisiere nu o faci doar cu un cablu de date si un pc ai nevoie de fel si fel de programe chiar mai complicate decat i-tunes si trebuie obligatoriu Windows 8, ca si performante is ok referitor la procesor rami si alte minuni dar ca sistem e total eronat. Nokia X e o tentativa de a scapa Nokia de la "faliment" greseala lor ca au semnat cu Microsoft dovada si stagiul unde au ajuns acuma. Nokia X se misca ca orice telefon care are Android, are specificatii comune cu telefoanele de la Vodafone, smartphone-uiri ieftine si utile. Se utilizeaza usor merge destul de ok interfata grafica tot de WP7 a ramas procesor dual core procesor grafic foarte ok camera de 3.15 e frumos telefonul isi merita banutii cred ca am fost explicit. Funda?

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Nokia Lumia 530, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune.