| VioVuVu a întrebat:

Ced inseaman ca un telefon sa fie blocat pe ICould?

6 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Inseamna ca este furat, iar proprietarul a reusit sa il blocheze la timp cu contul iCloud prin Internet, pentru a nu i se fi accesat informatiile private de catre persoane straine.

| miTzuliK93 a răspuns:

Pe scurt: tu ai un iPhone, iti este furat, vrei ca acesta sa nu mai fie folosit de cel care il are acum => activezi contul iCloud si fara username si parola telefonul nu e bun decat de sunat la 112. Devine cu aproape nimic mai bun decat o caramida.

| VioVuVu explică (pentru miTzuliK93):

Se poare Decoda?

| miTzuliK93 a răspuns (pentru VioVuVu):

Din cate stiu eu, nu. Poate la un service specializat, dar... nu cred.

| Mateiciuc_Josh_1998 a răspuns:

Practic icloud i numai la Apple, si icud inseamna ca tio furat windosu "mai pe inteles " oe mine mmo costat 50 de lei la un iohone 3gs de 32 giga nu costa asa mult, dar trebuie dus la un meserias, funda