| Mercedes_Yomercedes_1996 a întrebat:

Cie ma poate ajuta sa imi aflu PUK la Telekom(Cosmote) dupa seria cartela daca poate cineva sa mil zica as fi rexunoacator.
Seria aici: 8940030413621705886

Rog pe cineva si multumesc enorm celui ce ma va ajuta.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Cum aflu codul Puk pentru cartela mea Telekom Romania Mobil?
Am blocat cartela si am nevoie de codul Puk. Cum il pot afla?

1. Prin tastarea codului *100# si urmand instructiunile afisate pe display-ul telefonului tau;
2. Prin apelarea de pe orice numar de telefon de cartela preplatita Telekom Romania Mobil a Serviciului de Relatii cu Clientii disponibil la numarul de telefon gratuit 1234, accesand tastele: 1 ("Pentru limba romana"), 1 ("Pentru credit, extraoptiuni si alte informatii despre contul tau"), 7 ("Pentru a afla codul PUK");
3. Prin accesarea contului MyAccount, sectiunea "Contul meu", tab-ul "Cod PUK".
Pentru modelele de telefoane Sagem sau Motorola, pentru introducerea codului PUK te rugam sa tastezi pe telefon urmatoarea secventa:
**05*PUK1*NOU PIN*REPETARE NOU PIN#" - SURSA :
https://www.telekom.ro/asistenta/

Toate cele bune.

| Calvin199s5 a răspuns:

1. Prin tastarea codului *100# si urmand instructiunile afisate pe display-ul telefonului tau;
2. Prin apelarea de pe orice numar de telefon de cartela preplatita Telekom Romania Mobil a Serviciului de Relatii cu Clientii disponibil la numarul de telefon gratuit 1234, accesand tastele: 1 ("Pentru limba romana"), 1 ("Pentru credit, extraoptiuni si alte informatii despre contul tau"), 7 ("Pentru a afla codul PUK");
3. Prin accesarea contului MyAccount, sectiunea "Contul meu", tab-ul "Cod PUK".
Pentru modelele de telefoane Sagem sau Motorola, pentru introducerea codului PUK te rugam sa tastezi pe telefon urmatoarea secventa:
**05*PUK1*NOU PIN*REPETARE NOU PIN#

Funda?