| Dydyna23 a întrebat:

Cum activez optiune la cartela ortel?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Poti astfel:

tastezi *100# si dai ok SAU apesi pe tasta corespunzatoare apelarii (ca si cum ai suna la acest numar/cod)

apoi din meniul nou deschis apesi tasta 3 (adica optiuni) si dai pe trimitere sau OK

apoi in noul meniu poti alege

1. optiunile mele active
2. optiuni cu minute
3. optiuni internet
4. optiuni cadou
5.alte optiuni

de aici tastezi numar corespunzator fata de ce optiuni vrei, in functie de creditul disponibil

de exemplu poti alege 2 optiuni cu minute sau 3 optiuni cu internet sau 5 ca sa vezi ce alte optiuni sunt

| Simpatic a răspuns:

Nu stiu de ce citisem Orange si nu ortel

vezi daca gasesti informatiile cautate pe pagina lor oficiala aici https://www.ortelmobile.de/ro/service/intrebari-frecvente.html