| Anonimatul2020 a întrebat:

Cum fac sa accesez filele din Samsung cloud de la backup-ul unui telefon? Pot face asta pe pc daca telefonul nu merge? Si cum pot transfera datele din Samsung cloud pe un telefon iphone, trebuie neaparat sa folosesc un telefon Samsung sau pot face asta pe pc? Ma intereseaza cel mai mult sa fac rost de mesajele de pe whatsapp

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Simplu! Scrii in browser-ul de pe PC "Samsung cloud", dai conectare cum te-ai logat pe telefon si-ti va veni un grup de 6 cifre pe telefon. Raspunzi da si cele 6 cifre le scrii pe PC unde ti se cere.

Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a accesa Whatsapp web de pe calculator, trebuie sa citesti codul QR cu telefonul de pe monitorul calculatorului.