| AndreeaZM a întrebat:

Cum pot resofta telefonul Allview a 4 you?

Răspuns Câştigător
| dorikut a răspuns:

Din păcate, cei de la Allview nu pun la dispoziția utilizatorilor software-ul preinstalat pe acest telefon.

Totuși, pentru a restabili unele funcționalități ale telefonului, poți efectua un Hard Reset. În acest sens, cu telefonul oprit va trebui să apeși simultan tastele VOLUME DOWN și POWER. Din meniul care apare, va trebui să selectezi opțiunea Clear eMMC, folosind tasta Volume DOWN pentru a ajunge la opțiunea respectivă și tasta POWER pentru a o selecta.

În urma acestui proces, toate datele salvate anterior în telefonul tău se vor pierde și toate setările vor fi stabilite ca a fi cele default din fabrică. Pentru a putea folosi telefonul, va trebui să te reloghezi pe contul tău Google (sau pe un alt cont).

Ai grijă ce faci cu telefonul tău. Succes!

| AndreeaZM explică (pentru dorikut):

Multumesc mut pentru ajutor!

2 răspunsuri:
| Mocanu_Vasilica_1956 a răspuns:

A disparity stature

A disparut tastatura