| Pasztor_David_1990 a întrebat:

Cum pot sa fac root la un Allview p5 Qmax? Va rog sa ma ajutati. Multumesc

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Cu towelroot, ia-l de aici towelroot.com apesi pe simbolul lambda si-l descarci, il muti pe cardul telefonului cu ajutorul cablului USB, deconectezi, cauti aplicatia cu file manager, o instalezi, o deschizi apesi pe make it ra1n si s-ar putea sa se inchida si sa se deschida automat! S-ar putea sa-i ia mai mult sa porneasca, nu te teme, dupa ce porneste te duci pe google play si descarci root checker, deschizi si vezi daca ai root, daca da inseamna ca a mers [sunt sanse de 99% sa mearga] mai ai un singur lucru de facut, sa instalezi supersu! gratis pe google play! il iei si cand instalezi o aplicatie ce-ti cere root iti va aparea mesaj de la supersu si selectezi permite! O aplicatie buna ar fi gl to sd! muta jocurile mari pe cardul SD, link2sd [trebuie sa-ti formatezi cardul, daca ai mai mic de 16 gb nu se merita! ] Daca ai nevoie de mai multe informatii, intreaba-ma! Bafta!