Întrebare recomandată | pufuletziii a întrebat:

Cum pot sa vorbesc la telefon cu 3 persoane deodata? Cum includ a 3-a persoana in apel?

Răspuns Câştigător
| DaniTDCI a răspuns:

Suni prima persoană, apoi de la tastatură formezi al II-lea număr(valabil și pentru cel de-al III-lea) și o să apară "adăugare apel" sau "conferință", depinde de telefon, apeși și o să puteți comunica toți/toate 3 deodată. happy

| pufuletziii explică (pentru DaniTDCI):

Scuze, eu ma refeream sa vorbim in total 3 la telefon, adica eu, si inca doua persoane. Daca sunt in apel cu o persoana, si incerc sa o apelez pe a 2a, imi da ca optiuni doar sa o pun in asteptare pe prima, sau sa termin apelul. Cum pot sa vorbim toti 3? A, da, si daca de exemplu eu fac conferinta, la apel trebuie sa le apara la toti 3 numarul celorlati, si ca vorbim 3?

| irinuk28 a răspuns (pentru pufuletziii):

În primul rand, ce telefon ai? Trebuie să ai opțiunea "Conferință" sau "adăugare apel", altfel e ciudat. Poate totuși se numește altcumva thinking

| pufuletziii explică (pentru irinuk28):

Pai, am incercat sa fac conferinta de pe un Samsung galaxy young GT-S6310, si de pe un Samsung galaxy duos. Nu gasesc optiunea cu conferinta, doar adaugare apel, unde poti doar sa pui in asteptare pe una din persoane, sau sa termini apelul.

| irinuk28 a răspuns (pentru pufuletziii):

Păi și eu am opțiunea "adăugare apel" pe telefon, tot conferință înseamnă, dar ca să adaugi apel trebuie să formezi numărul de la tastatura telefonului, apoi cand îți răspunde perosana respectivă(adică a-IIa, a-IIIa persoană sunata) abia atunci dai pe opțiunea "adăugare apel" și așa îmbini toate apelurile și ai făcut conferința big grin. Sigur mi-ai urmat pașii explicați mai sus, fiindcă ți-am explicat exact cum fac eu și la mine merge?!

| pufuletziii explică (pentru irinuk28):

Corect, am o optiune ''imbina apelurile'', dar cand apas, zice ca sunt imposibil de imbinat...De ce oare? sad

| irinuk28 a răspuns (pentru pufuletziii):

Hm atunci scuze, dar mai mult de atat nu știu fiindcă nu mă pricep la Samsung Galaxy.Eu am un Nokia Lumia 620, la mine merge pe varianta "adăugare apel"...

| pufuletziii explică (pentru irinuk28):

Mersi oricum, ai o funda de la mine happy

| irinuk28 a răspuns (pentru pufuletziii):

Mulțumesc, și scuze că nu te-am putut ajuta mai mult. Sfatul meu ar fi să mai încerci, trebuie să funcționeze mai ales la un telefon așa performant happy.

| pufuletziii explică (pentru irinuk28):

Da, mai incerc, poate imi dau seama thinking

21 răspunsuri:
| pufuletziii explică (pentru OnuOnulică):

Asta e valabil doar daca esti in reteaua cosmote? Eu sunt pe Orange, la mine nu merge...am incercat.

| LTAA a răspuns:

Ce telefon/sistem de operare folosești?

| DaniTDCI a răspuns:

Hmm. nu crd ca poti. dar sfatul meu este sa iti instalezi skype si sa adaugi pe cine vrei in convorbire

| Prezidentul a răspuns:

Descarca skype si poti vorbi si cu 10! Funda? big grin?

| pufuletziii explică (pentru Prezidentul):

Nu pot daca unul din noi nu are telefon foarte performant. Conferinta se poate face indiferent de ce telefon folosesti?

| irinuk28 a răspuns:

Ah, am uitat să precizez: după ce suni a doua persoană, îi răspunzi, apoi o suni pe a3a, îi răspunzi și ei și după apeși "adăugare apel" sau "conferință".

| mius a răspuns:

Depinde ce telefon ai

| Burjon a răspuns:

Stiam ca doar in reteaua Cosmote merge sa faci conferinta! Adica eu am incercat la Orange si Vodafone si nu mi-a mers!

| MSAna a răspuns:

Conferinta! Pentru un telefon mai performant, merge cu 3!

| pufuletziii explică (pentru MSAna):

Da, dar asta incerc sa aflu, adica cum fac conferinta. Ma poti ajuta?