| Silvia93 a întrebat:

Cum pot schimba felul de a debloca Samsung`ul galaxy core prime. Mereu trebuie sa dau cu degetul,sunt ca niste picaturi de apa,si nu nimeresc mereu si ma enerveaza pana se deblocheaza.
Altfel,mai usor, am cum sa il blochez/deblochez?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Ai undeva in Setari unde poti alege Screenlock.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dezinstaleaza aplicatia.

| Silvia93 explică (pentru darrio2007):

Nu am nici o aplicatie...e din telefon happy

| darrio2007 a răspuns (pentru Silvia93):

Ai undeva in Setari unde poti alege Screenlock.

| mihai69 a răspuns:

Da, cu cod PIN (numeric).

| IceKitty18 a răspuns:

Eu am pe Samsung "CM Lock", poti sa o iei din magazin, pune deblocarea fara nimic si poate iti dispare si tie stilu vechi, cum se seteaza Cm lock, mie mi.a mers

| Andreipredator a răspuns:

Setari,Securitate,Blocarea ecranului,Fara, Model, Glisare, Pin, Parola.(iti alegi).

| Silvia93 explică (pentru Andreipredator):

La securitate e doar :administratori dispozitivisurse necunoscuteverificare aplicatiicriptare dispozitivciptare cartela sdcomenzi la distantaalerta schimbare simaccesati site webconfigurare blocare cartelaparole vizibilkepol securitatetrimitere rapoarte..acreditari de increderesi instalare din spatiu de stocare...

| Andreipredator a răspuns:

M-am uitat la un review (core prime) si am vazut in setari device:sound, display, lock screen, call, application manager.Intra in lock screen(blocare ecran).

| Silvia93 explică (pentru Andreipredator):

Are numai aruncare cu piatra si tensiune..asa se numesc. Nici una nu pot..imi da tot aia cu picaturi..eu vroiamsa apas pe buton sa deblochez, in fine e bine si asa mersi de raspuns.