| Justasimplequestion a întrebat:

Cum pot vedea ecranul telefonului pe laptop daca nu pot accesa ecranul de pe telefon deloc ca e negru

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Prima data inlocuind displayul defect al telefonului, sau de ce este el negru? happy

"Cum pot vedea ecranul telefonului meu pe computer?

Pentru utilizatorii de Android, procesul este mult mai usor. Windows 10 are o functie de conectare incorporata, care nu iti va cere sa descarci sau sa platesti pentru niciun software suplimentar. Pentru a utiliza aceasta metoda:

Verifica daca computerul are instalata cea mai recenta versiune de Windows 10, inclusiv actualizarile recente
Da click pe Start si tasteaza Conectare in bara de cautare
Da click pe Enter pentru a deschide aplicatia Connect. (Daca laptopul tau nu accepta functia Windows Miracast, vei fi notificat. Dispozitivele acceptate pot continua cu restul acestor pasi.) Vei vedea un mesaj care va spune ca aplicatia Connect este gata sa se conecteze wireless la dispozitivul tau
De pe telefonul sau tableta Android, trage degetul din partea de sus a ecranului in jos pentru a ascunde Centrul de notificari si pentru a accesa Setari
Cand este afisata optiunea Activare afisaj wireless, selecteaza-o pentru a incepe procesul. Daca nu vezi acest lucru, da click pe meniul cu trei puncte si acceseaza ecranul de optiuni al telefonului tau. Daca tot nu il gasesti, este posibil ca telefonul tau sa nu accepte partajarea ecranului cu un computer.
Alege numele computerului tau din lista de dispozitive. Streamingul ar trebui sa inceapa automat."

daca nu poti sa faci acest lucru iti mai ramane doar sa recuperezi ce ai pe telefon conectandu-l la PC/laptop prin intermediul cablului USB