| girl971 a întrebat:

Cum recuperez numerele de telefon dintr-o cartela rupta? Am cartela de multi ani si am multe contacte.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| AlexL28 a răspuns:

Ceea ce stocheaza numerele de telefon si informatiile este doar chipul acela micut portocaliu...restul e doar plastic inutil...ca un fel de Samsung. Daca cipul e intact incearca sa-l bagi asa in telefon sa vezi daca-l citeste, daca nu mergi la operatorul de la care e cartela sa ti-o repare cu acelasi chip.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AlexL28):

Nu chip, cip chip = față

10 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Daca cipul nu este rupt, o lipesti cu superglue. apoi o bagi in telefon.

Răspuns utilizator avertizat
| fataaaa a răspuns:

Din pacate, nu mai poti...Dar pe viitor sa iti faci o agenda cu toate numerele tale de telefon eu am vreo 6 agende pline

| deeamaria a răspuns:

Pai le recuperezi foarte simplu. Mergi la Orange si le spui caci vechea ta cartela este rupta. ITi vor scrie vechiul numar de telefon pe o alta cartela si sa nu uit. Dintr-o cartela rupta nu mai poti lua numere de telefon

| girl971 explică:

Am reusit sa o repar...merge.Din fericire imi sunt salvate nr de tel.Le-am scris intr-o agenda.Ms muuuult!

| girl971 explică:

Sacremib,sa stii ca nu mi-am rupt-o, am incercat sa o bag intr-un telefon unde incape doar o cartela mica...probabil am taiat-o rau sau...nu stiu ce s-a intamplat...dar acum merge! Am reusit sa recuperez nr de tel.

| supLLy a răspuns:

Nu se poate

| Andreeeeeaaa a răspuns:

Nu se poate...

| Murin_Gabriel_1971 a răspuns:

Am pierdut