| Antonio_Ionut_1993 a întrebat:

Cum scot un cont de iCloud? Recent am cumpărat un iPhone 5s de la amanet și are cont și vreau sa îl scot, va rog sa ma ajutați.

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

1. 5S și-a trăit traiul și-a mâncat mălaiul. Serios, Apple de mult nu mai face software pentru el.

2. Blocat pe iCloud e bun doar pentru piese de schimb.

| Brizbriz a răspuns:

Il duci inapoi la amanet si iti ceri banii inapoi!
daca aia sunt retardati si au luat un iphone cu icloud nu inseamna ca pot sa iti dea teapa tie, iar daca nu vor sa iti dea banii, atunci protectia consumatorului si chiar politie (ca e inselaciune... )
asta, sau gasesti proprietarul de drept sa iti scoata icloud-ul din telefon, sau vinzi telefonul pentru piese de schimb, ca altceva NU poti sa faci

| haileewatson a răspuns:

Settings -> iCloud -> Sign out

| DearestVicinity43 a răspuns:

Cred ca doar proprietarul contului poate scoate acel cont din telefon.