| anonim_4396 a întrebat:

Daca am un telefon care este inca in garantie si nu se mai aprinde il pot duce la garantie sa mi-l repare daca are cateva zgarieturi? (Telefonul nu se mai aprinde deoarece a fost scapat in apa)

Răspuns Câştigător
| TonyBarbu a răspuns:

Garanţia acoperă probleme legate de hardware sau software (defecte de producător). În cazul în care ţi-ai spart display-ul sau ţi-a scăpat telefonul în apă(cazul tău), se consideră că defectul nu este vina lor, ci a ta. Pe viitor, vezi că exista CASCO pentru telefoane (relaţii găseşti în magazinele de specialitate: Vodafone, Orange, Telekom). Acest CASCO cuprinde o arie mai largă de probleme, chiar şi furtul device-ului. Succes.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e scapat in apa nu ti l mai repara nimeni pe garantie

| celdesuspendat a răspuns:

La revedere garantie. cel de la service o sa vada circuitele corodate. o sa stie ca l-ai scapat in apa.

| celdesuspendat a răspuns:

Pe viitor, primul lucru pe care-l faci cand scapi telefonul in apa, e sa-i scoti bateria! (asta in cazul in care are baterie detasabila) si il bagi intr-un borcan cu orez.

| pisiku36 a răspuns:

Da, nu conteaza daca are cateva zgarieturi, dar sa nu spui ca l-ai scapat in apa.

| Andrei_Andone_1999 a răspuns:

Garantia acopera doar produsul venit din fabrica. Ca si cum ar fi nou nout. Daca l-ai scapat de exemplu si s-a spart, garantia nu te va mai ajuta la nimic!