| BezeaToxica a întrebat:

Daca ar fi sa imi cumpar un telefon, sa iau un Allview p5 Quad(care mil doream de vara trecuta), sau sa aleg ceva mai nou, cu android mai mare(4.2 -4.3)?

Imi spune si mie cineva care este diferenta intre android 4.1 si 4.2, 4.3, 4.4?

Răspuns Câştigător
| AlexDFY a răspuns:

Cand vrei sa iei un joc, acolo scrie ce versiune de android iti trebuie, de exemplu daca vr sa descarci un joc (x), dar ai versiunea 4.1, o sa spuna ca nu e compatibil, dar daca ai 4.4, o sa poti sa il iei, de exemplu, eu am androin 3.9, dar imi trebuie 4.3 ca sa pot sa ma joc fifa 14.In rest diferente mai sunt la viteza, bateria (cat tine).