| Frank51 a întrebat:

Daca fac downgrade de la android 4.1.2 la 2.3.4 sau 2.3.6 o sa mearga mai bine telefonul? Este vorba de Galaxy star s5280.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, telefonul ar trebui să funcţioneze mai BINE :)

Totuşi, depinde şi ce anume nu îţi "place" în funcţionarea acestuia...
Samsung Galaxy Star S5280 vine din fabrică cu Android 4.1.2 (Jelly Bean), dar are memorie internă foarte MICĂ şi RAMI puţini :
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_star_s5280-5314.php

Deci, cred că "vrei prea MULTEEE" de la acest telefon :D

Toate cele bune!

| dannyel86 a răspuns:

Sistemul de care pomenesti tu a fost testat in fabrica de catre producator. Potrivit datelor, aceasta este versiunea cu care a iesit pe piata oficial. Intrebarea e daca merita sa-i faci update, si nu downgrade. Ramai la v4.1.2 (Jelly Bean), ca sa fie bine.

| Intruder19 a răspuns:

O sa mearga mai bine pentru ca sistemele vechi au cerinte mai mici d.p.d.v hardware.

| Anonimsiatat0 a răspuns:

Din cate stiu eu o sa ai mai mult spatiu decat de obicei nimic mai mult