| TheLegendaryyyy a întrebat:

Daca iti schimbi animatia de boot la s4 mini pierzi garantia?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Daca animatia respectiva este in optiuni, nu. garantia o pierzi numai in momentul in care ii faci root telefonului. Deci nu exista nici un fel de problema schimbanu-i acea animatie.

Bft!

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Da, orice interventie asupra firmware-ului telefonului atrage anularea garantiei.

| balint20 a răspuns:

Da, deoarece trebuie sa faci root la telefon.

| TheLegendaryyyy explică (pentru balint20):

M-am documentat si la animatiile astea pe care le are un prieten nu a trebuit sa isi root-eze telefonul.