| FlorinPopescu1995 a întrebat:

Daca-mi schimb imeiul la telefon nu mai pot fi interceptat?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Crezi ca are ceva sri cu tine?

| Simpatic a răspuns:

Copii tampiti, convorbirile sunt inregistrate nu interceptate este o mica mare diferenta.
Pentru a te intrecepta SeReI-ul are nevoie de un mandat judecatoresc, asa ca daca nu esti implicat in cazuri importante de trafic de droguri sau mai stiu eu ce infractiuni grele nu iti face probleme.
daca totusi faci fapte eu zic sa treci pe PAGER, nu cred ca sri mai stie de el, asa ca toata lumea fuguta pe pagerele care se foloseau acum 15-20 de ani si prin Ro, bine noi doar ne afisam ca le avem ca nu le puteam folosi ca trebuia nu stiu ce retea...acum habar n-am cum se configureaza alea la retea sau daca avem retea pentru ele.

| gelu1970 a răspuns:

Imei la un Android da.
Bine era să nu cumperi telefon furat de la jegoșii ce il vând.
Imei la IOS nu.

| RoCkKiD a răspuns:

Tot vei putea fi interceptat iar ca sa schimbi codul ala ai nevoie de alta placa de baza (practic alt telefon). happy

Anunta-ma cum si cat de ieftin a iesit.

| RobertMoon a răspuns:

Interceptat de cine? IMEUL inseamna International Mobile Equipment Identity, deci daca ti-l schimbi e acelasi lucru ca si cand ti s-a sticat placa de baza de la telefon si ai inlocuit-o cu alta.

| Iote a răspuns:

IMEI-ul nu este ca o parola pe care o poti schimba oricand. Este ca CNP-ul tau: unic. Cum spuneau si ceilalti, vrei alt IMEI, iei alt telefon. Dar de ce te temi, tot nu scapi. Se va face legatura prin celelalte conturi pe care le ai.

| oz_1736 a răspuns:

Degeaba il schimbi. Daca ai greseli penale la activ, ajunge sa vorbesti cu o singura persoana care are abonament si te gaseste, ori prin alte conturi facute pe diferite pagini.