| Light_Denys_1986 a întrebat:

Daca trimit un telefon prin curier cu verificare colet, pot primi teapa? Adica sa mi se returneze coletul, dar fara telefon de exemplu. Sunt tare nelamurit.

Răspuns Câştigător
| Spl1tS3c0nd a răspuns:

Nu ai cum sa ramai fara telefon.In cel mai rau caz, persoana care primeste respectivul telefon o trimite inapoi la tine si esti nevoit sa achiti taxele. Inainte de a trimite coletul se inregistreaza IMEI-ul telefonului, iar tu semnezi un proces verbal sau ceva de genul, deci sunt sanse minime sa ramai fara telefon in aceste conditii.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

In Romania orice e posibil, in loc de telefon sau bani primesti o ceapă. bun?

| Apocalipsa22 a răspuns:

Nu cum sati ei teapa daca clientului nu vrea produsul firma de curierat til aduce inapoi

| Nikolaus a răspuns:

N-am auzit de asa ceva. O crede lumea ce-o crede dar nu cred ca s-ar ajunge la situatia in care in loc de telefon sa primesti carbuni sau mai stiu eu ce... Eu zic sa folosesti firmele de curierat (fan curier sau cargus cel mai indicat) cu incredere

| Adryana2503 a răspuns:

Fa.ti comanda de produs resigilat, 100 % incredere, dupa eMAG, flanco etc