| Anonim34231 a întrebat:

Daca vreau sa cumpar un telefon de pe aliexpress care costa undeva la 1, 500 ~ lei, mai trebuie sa platesc cceva pe langa? la vama, undeva?

7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Unele produse au transport gratuit prin "AliExpress standard", unde timpul de livrare este intre 35-57 zile.
Iar daca vrei ca produsul sa vina mai repede, selectezi firma de transport DHL, in care livrarea se face cu plata, iar produsul ajunge in tara in 20-30 zile.
Daca nu se specifica transpot gratuit pentru produsul respectiv, atunci transportul nu este gratuit.

Totusi, daca se strica aparatul, cum il vei duce in garantie? O jumatate de an va sta pe drum si la service. Sau il repari in tara cu banii tai. Si cine stie daca in colet nu se va afla o bucata de lemn in loc de telefon? Ma gandesc, nu stiu.
Mai asteapta raspunsuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, un alt telefon laughing nu m-as risca sa iei de acolo

| Anonim34231 explică:

Nu, deci ma refeream la costuri pe langa alea de la transport.
As vrea sa imi iau un ZTE Nubia Z17, ce nu gasesc in Romania. de asta as vrea sa comand de pe aliexpress.

| pam0pam a răspuns:

Daca vrei sa fii sigur ca il primesti eu zic sa ti l iei prin DHL. Cei de la posta romana cand verifica coletele obisnuiesc sa mai sustraga obiectele ce le plac. Ai grija

| AN_Aylin_1998 a răspuns:

Nu știu exact, dar nu îți recomand să îți iei un telefon de pe AliExpress.

| FlorinJj a răspuns:

Din cate stiu, platesti doar transportul.

| danids a răspuns:

In ce oras locuiesti_