| bulzz a întrebat:

Dau funda! am o tableta Samsung galaxy de 8gb cu android 4.1, si mi-am cumparat un micro sd de 4 gb. faza e ca cand il bag tableta il vede...i-am dat de cateva ori si formatare...dar e inutil..nu stiu cum sa intalez de pe playstore direct pe card..pentru ca pe taleta nu mai am memorie si cand imi descarc ceva de pe playstore imi zice ca n-am spatiu suficient desi am bagata scheda de memorie.ce trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Foarte putine aplicatii se duc in card.Pe scheda ta se duc doar video, audio si poze.Mai sterge din aplicatiile instalate ca sa poti goli memoria interna a tabletei.

| bulzz explică:

Pai faza e ca am nevoie de aplicatiile alea..cum as putea sa mi le transfer atunci de pe tab.pe scheda