| AikkoxD a întrebat:

De câteva zile mă tot sună unul şi încep să-mi pierd răbdarea. Da,i-am blocat numărul şi, cu toate acestea, m-am săturat să văd zilnic câte 50-60 de notificări cu apeluri şi mesaje de la acel număr. Cât de imbecil să fii să suni pe cineva timp de 7-8 zile întruna şi să grohăi şi să sughiţi în telefon ca ultimul needucat? Există vreun mod în care i-aş putea afla locaţia? Nu de alta, dar dacă sună dintr-un oraş,să zicem, mai aproape de al meu, mă duc să-l "aranjez" personal. Dacă ştiţi vreun program, ceva, mi-aţi fi de mare ajutor. Mulţumesc

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Draga Aikkox, sunt programe dar din pacate programele de interceptare le au doar cei ce ne asculta telefoanele, si da exista moduri de a alfa locatia una sa il cunosti cat de cat cine e de unde e, si 2 cea legala cu ajutorul politiei, ei il vor identifica si fi sigura ca nu te va mai dernaja acest imbecil, dar daca nu ti se pare ok nici una din variante poti umbla la setarile telefonului si ii poti devia apelul sau bloca si nu te va mai dernaja, sper sa se rezolvi si sa se termine totul cu bine, stiu cat de enervant e sa te dispere cineva non-stop sunt si oameni care nu sunt normali la cap si streseaza pe toata lumea, ca o ultima vairanta iti poti schimba nr de telefon, mult succes

| AikkoxD explică (pentru vocea):

Mulţumesc pentru răspuns. Mă gândeam că dacă aş fi avut măcar o idee despre locul din care sună, sau măcar zona respectivă, mi-aş fi dat seama cam cine ar fi putut fi. Numărul l-am blocat, dar totuşi primesc notificări că am avut un apel/mesaj de la X. Am zis că las poliţia ca o ultimă opţiune, dar dacă nu am de ales...

| vocea a răspuns (pentru AikkoxD):

Draga aikkoxD, nu numai ca politia ar fi probabil cea mai buna optiune dar in primul rand este legala, si ei sigur vor lua masuri, sincer imi pare rau pentru situatia ta am fost si eu disperat de genul asta de persoane doar ca eu am schimbat cartela, sper sa se termine o data si sa scapi definitiv de pacostea asta, e pacat sa se trezeasca un nebun si sa strezese pe cineva cu cate 70 de apeluti pe ziii, mai ales cand vine vorba de o fata simpatica ca tine

| AikkoxD explică (pentru vocea):

Cred că ai dreptate, poliţia ar cam fi singura soluţie. Primeşti un pampon de la minewinking

| vocea a răspuns (pentru AikkoxD):

Multumesc esti cea mai scumpa, chiar sper sa scapi de nebunul ala, si daca te suna cu numarul lui de telefon fara secret, m-as bucura sa fie si el stresat de 200 de ori pe zi, daca e ceva suntem o gramada care nu avem ce face si putem sa il stresam noi pe el daca avem nr lui de telefon, m-as bucura sa ii platesc cu aceeasi moneda, in primul rand ca nu asa te comporti cu o fata simpatica ca tine, cand se va rezolva poate ma anunti m-as bucura nespus de mult draga aikkoxD

| AikkoxD explică (pentru vocea):

Ok deci am fost azi la poliţie să rezolv treaba cu apelurile, fiindcă ăsta tot nu mă lăsa în pace. Şi-am avut norocul să dau peste o poliţistă gravidă în luna a 4-a sau a 5-a, în toane foarte proaste pentru că în ultimele zile a lucrat mult peste program. I-am dat numărul de telefon al tipului şi, cum n-avea niciun chef să imi redacteze mie declaraţiile şi plangerile acolo, s-a gândit să-l sune personal pe respectiv, să-l ameninţe şi să urle la el, că numărul lui a intrat deja în baza de date a poliţiei şi urmează să trimită 2 patrule la el acasă şi chestii de genul. Nu ştiu de ce, dar am izbucnit în râs când l-am auzit pe ăla în telefon plângând şi cerându-şi iertare. Sunt rea.

| vocea a răspuns (pentru AikkoxD):

Foarte tare si foarte frumos, ma bucur mult scumpa aikkioxD, m-ai facut si sa rad cu politista gravida care nu era in apele ei si nu avea chef, chiar ma bucur ca ai scapat de nesimtitu ala si l-ai facut sa planga si sa isi ceara scuze, ps frumos nickname sper ca nu ti-am gresit numele scumpa aikkoxD

| AikkoxD explică (pentru vocea):

Îmi pare rău totuşi că nu i-am văzut şi faţa. Dar m-am distrat.

| vocea a răspuns (pentru AikkoxD):

Chiar ma bucur ca te-ai distrat cine stie ce aratare era, sau poate mai stii era un print frumos iesit din puscarie,

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fă o sesizare la poliție și dă și numărul de telefon care te deranjează.
Pa, pa.

| AikkoxD explică (pentru Legiuitoarea):

Am zis să las poliţia ca o ultimă opţiune. Dacă nu se poate face nimic altceva, am să apelez la ea.