| CatalinFilimon a întrebat:

De ce atunci cand imi pornesc telefonul(HTC Desire 300) imi apare pe ecran ***LOCKED***
*** Security Warning ***
Apoi scrie niste chestii
si dedesubt scrie

FASTBOOT

BOTLOADER
REBOOT BOTLOADER
REBOOT
POWER DOWN?
Va rog frumos sa ma ajutati! Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Iwao a răspuns:

Mesajul de avertizare de securitate înseamnă că ai descărcat o actualizare coruptă (sau sistemul de operare în sine a devenit corupt) și bootloader nu-l recunoaște ca software-ul oficial HTC, împiedicându-l să se încarce.
Vezi dacă pe sd card ai fisierul PG32IMG.zip

http://translate.google.ro/....../translate

| CatalinFilimon explică (pentru Iwao):

Partea amuzanta este ca nici macar nu am cardul de memorie in telefon... nu stiu... oare e mai bine daca il duc la un service?

| Iwao a răspuns (pentru CatalinFilimon):

Sigur e mai bine.