| MavisBlk a întrebat:

De ce au unele jocuri lag pe telefon, Ex:Samsung Galaxy Trend?
Jocuri cum ar fi Minion Rush

10 răspunsuri:
| HardCore7750 a răspuns:

Din cauza ca unele jocuri sunt pretentioase in cerintele hardware, adica cer multi rami sau procesor mare
Toate cele bune

| MavisBlk explică (pentru HardCore7750):

Am memorie de 2.5 GB si android de 4.1, nu stiu procesorul dar nici GTA-urile nu-mi merg si cele gen Sybway Surfer mai greu.

| HardCore7750 a răspuns (pentru MavisBlk):

2.5 GB memorie pe card sau telefon, incearca sa inchizi toate aplicatiile, intra la manager aplicatii, si goleste memoria RAM
Toate cele bune

| MavisBlk explică (pentru HardCore7750):

Pe telefon ca pe card oricum nu mi se pun.

| HardCore7750 a răspuns (pentru MavisBlk):

Goleste memoria RAM...
Si poti sa bagi aplicatii pe card, daca rootezi telefonul

| MavisBlk explică (pentru HardCore7750):

Sa-l rootez?

| HardCore7750 a răspuns (pentru MavisBlk):

Daca vrei sa bagi aplicatii pe card

| MavisBlk explică (pentru HardCore7750):

Cum il rootez?

| Zdog a răspuns:

Din cauza reclamelor, toate jocurile au reclame. funda

| ilovebeer a răspuns:

Se poate sa nu fi inchis alte aplicatii si sa fie foarte incarcata cerinta de aplicatii