| IonutCiobanescu a întrebat:

De ce cateodata dupa ce mi-e incarcat telefonul tine mult, dar dupa iar o incarcare tine mai putin? Care-i treaba? (S6 edge)

2 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Cateodata te joci
cateodata nu te joci
cand te joci stresezi tot telefonul, procesor, memorie, display, placa video, si chiar storage
telefonul meu tine 2 zile, dar daca ma joc trebuie sa il incarc odata pe zi

| AkyMinowara a răspuns:

Depinde cat de intens il folosesti. unele aplicatii consuma mai multa energie pentru ca uzeaza procesorul mai mult. depinde si de calitatea semnalului sau receptia wi-fi. daca semnalul e slab telefonul consuma mai multa energie incercand sa mentina o conexiune mai buna. similar si pentru retele wi-fi.