| wannabe a întrebat:

De ce este bine să faci root la smartphone (OS Android)? Dacă voi avea acces superuser voi putea înlătura aplicațiile pre-instalate nedorite? Voi aveti root făcut?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cine spune ca este bine? Te-a mintit cineva.Este doar o posibilitate de a instala aplicatii unde vrei tu.Dar daca mai stai pe aici ai sa vezi ca se cam vaita unii ca si-au rootat telefoanele dar au anumite probleme cu el.Eu il am de 4 ani si merge ca la inceput. Fara root.

| hp8510p a răspuns:

Merge sa stergi aplicatiile preinstalate si fara root.