| Vlad_Abcc_Pavel_1995 a întrebat:

De ce nu merge jocul Asphalt 8 pe Allview Viper S, metionez ca are 2gb ram memorie,1, 5 GHz quad, si Real Racing 3 si GT Racing 2 imi merg la perfectie,imi spune ca nu este compatibila cu versiunea,are android 4, 3,nu inteleg, trebuie facut update sau ce?

Răspuns Câştigător
| Zaygon a răspuns:

Allview viper S al tau cred ca are android 4.2 pe el. Verifica pe siteul Allview daca ai update la 4.4 si daca da fa-i update si o sa iti mearga.
Daca nu gasesti updateul(multe modele bune nu au update ca nenorocitii au preferat sa fac updateuri pentru jafurile de 200 lei, am un X1 Xtreme si ma zgariu pe ochi cu Android 4.2 si merge pe el 4.4, chiar 5.0 ca doar are 3GB ram si procesor qualcom snapdragon 800) incearca sa descarci jocul de pe net si sa il pui pe card si sa ii faci o instalare offline. Gasesti pe net cum il copiezi si cum se instaleaza.

| Vlad_Abcc_Pavel_1995 explică (pentru Zaygon):

Are android 4.3, am intrat pe o aplicatie care e preinstalata in telefon:Actualizare sistem, si spune Model:V1_ViperS
Versiune sistem GN4.3
Data actualizarii :2014-03-25
Faza e ca nu stiu cum sa fac update

3 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Uita-te pe siteul Allview si iti arata ce trebuie sa descarci si cum faci updateul.

| Alexandru_Ionut_1996 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ai android 4.4 dar jocul il poti descarca de pe google cu extensia.apk