| DiannaDia a întrebat:

De ce nu merge sa pun poze de pe elefon(Samsung galaxy ace) pe pc? conectez cablul de date la unitate si nu-mi apare nimic.trebuie sa instalez ceva pe telefon?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Conectezi cablul USB la telefon apoi la Pc, Windows-ul ar TREBUI să instaleze automat driverele, apoi intri în "Computerul meu" şi acolo ar trebui să apară telefonul sub formă de dispozitiv extern detaşabil.

Ar fi preferabil ca ÎNAINTE de asta să descarci şi să instalezi pe Pc programul SAMSUNG Kies de pe site-ul OFICIAL, de la linkul :
http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/KIES/JSP

Dacă îl găseşti în "My Computer" şi/sau dacă îl detectează Kies atunci este ok.

Poţi face multe chestii cu programul Kies - vezi şi tutorialul acestuia la linkul anterior.

Vezi şi :
http://www.samsung.com/......NX-support

Un an nou fericit şi La mulţi Ani!

| adrianbestboy98 a răspuns:

Cu programul Samsung kies sau daca nu cand il cnectezi la pc trebuie sa iti apara removable disk sau cv de genu(cum so numi telefonul tau) si ai un folder dcim si intri acolo. funda?

| cristif a răspuns:

Ai nevoie de un program numit KIES.