| anonim_4396 a întrebat:

De ce procesele/serviciile sistemului Android și unele aplicații de fundal se repornesc, chiar dacă golesc memoria RAM și închid și aplicațiile care rulează în fundal?
Am avut un Lenovo a536 și când îmi terminam treaba cu el și înainte să-l las pe birou, acționam Security, dar după o jumătate de oră când verificam telefonul, acele procese/servicii Android pe care le închisesem, se reporniseră la loc.
În prezent am un Samsung G. A10 și când am de gând să-l las mai multe minute fară să-l utilizez, golesc memoria RAM dar după 15 minute, să zicem, acele procese Android se redeschid la loc.

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Ptr ca ai inchis si procese de baza utile functionarii cum trebuie a telefonului, si normal ca se redeschid! Ca aplicatii asa normale, stii ca nu se mai repornesc daca le opresti.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca asa este telefonul setat sa functioneze, le cauti in setari si le dezactivezi daca nu le folosesti. Dar unele sunt necesare pentru a merge alte aplicatii.
Incearca sa folosesti card la telefon si bagi tot pe card, sa ramana pe telefon doar aplicatiile care ii apartin.

| ionutx02 a răspuns:

Fix de asta sunt "procesele/serviciile sistemului Android" deoarece fara ele telefonul nu mai functioneaza.