| SorinELoo7 a întrebat:

De ce se descarca mai greu bateria smartphone-ului? Saptamana asta nu prea l-am folosit si tocmai ieri s-a descarcat bateria. L-am incarcata aseara, iar acum il folosesc foarte des si observ ca bateria rezista destul de bine (de obicei rezista o zi si jumatate).
Este normal acest lucru? Astept raspunsurile voastre.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Poate ai uitat netul pornit atunci
2.Bateria la inceput este slaba, apoi cu cat o folosesti devine mai puternica, apoi dupa cativa ani slabeste iar, asa e viata acumulatorului.

| SorinELoo7 explică (pentru anonim_4396):

Niciodata nu las netul pornit (foarte rar noaptea)
Smartphone-ul il am de la inceputul lunii noiembrie si pana saptamana trecuta l-am folosit corespunzator! (mereu resita 1 zi si ceva). Prersupun ca aplicatiile pe care le am sa reintre in modul normal de utilizare a bateriei...

| xBlackB0y a răspuns:

Pai eu cred ca este de la semnal fiindca cand n-are semnal si nu este in reteaua lui el cauta reteaua el practic se chinue sa aiba semnal, ori ca la prima incarcatura a bateriei l-ai lasat prea putin si bateria s-a format foarte putin. Eu la aldoilea telefon(Samsung G4) am lasat bateria 4 ore la incarcat si s-a format destul de bine iar acum ma tine 2 zile.

| SorinELoo7 explică (pentru xBlackB0y):

Al meu se incarca in 3 ore, dar l-am uitat pentru inca aproximativ o ora la incarcat...

| matzzzza123 a răspuns:

Am patit si eu cu un LG ma tinea bateria max 2 zile si se incarca ff greu dar dupa o luna bateria ma tinea cam 7 zile si se incarca mai usor, cred ca pana s-a acomodat bateria nu stiu nici eu de ce! Fundita big grin te rog? big grin