| ButterFly1811 a întrebat:

De curând am avut o problema cu iPhone-ul meu si am mers la iStyle sa vad daca mi-l pot repara. Tot ce trebuiau sa faca era sa-l deschidă. Insa acolo mi s-a spus ca ei nu deschid telefoane, singura soluție pe care mi-o oferă e sa le dau telefonul + 1000 de lei ca sa-mi dea unul nou ori sa merg la un service neautorizat. Întrebarea mea e de ce nu deschid telefoanele? Ca pana la urma e service ca sa repare telefoane, nu sa se uite la ele.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Haha pentru ca e Apple, ei scot bani din orice. De ce sa iti ia 20 ron sa il repare cand iti pot luat 1000 ron?

| MobitelServiceGSM a răspuns:

Asta este politica loc, prefera sa castige mult mai mult bani din schimbarea intregului telefon cu altul nou sau refubish.
Pe al tau o sa-l trimita in alta tara acolo unde vor fi reparat si refubishat.
Solutia in cazul tau este sa contactezi un service iPhone in Bucuresti care sa-ti desfaca telefonul si sa vada despre ce este vorba.
Mai jos ai niste adrese cu service iPhone din Bucuresti:

http://www.service-iphone.info

http://www.mobitel.ro

| Mihai_Miţă_1999 a răspuns:

Pentru ca sunt foarte multe riscuri sa-l strice ei si mai tare. Eu nu-ti recomand sa te duci la un service neautorizat.