| JustMe9876 a întrebat:

Deci,am un telefon Allview p5 life,problema mea de ceva timp este urmatoarea:Cand intru in camera si se focalizeaza imaginea se blureaza cu totul adica se vede ca un telefon foarte vechi.
Cand dau restart la telefon pana sa se focalizeze imaginea se vede clara, intrebarea mea ar fi cum sa opresc focalizarea sau macar cum as putea rezolva, multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| Valentinaldoilea a răspuns:

Focalizarea nu poate fi oprita, chiar e necesara. Dar daca focalizeaza la alta distanta decit obiectul vizat, inseamna ca e defect. L-ai scapat pe jos? Mergi la service.

| DincaEmi a răspuns:

Detin acelasi telefon. Se pare ca poblema este datorita Update-ului la Android 5.0. Nici eu nu am rezlvat-o, sper sa se gaseasca cineva sa dea o solutie buna. Telefonul nu este defect, daca intri in meniul de test *#*#3646633# si apoi intri la camera si setezi AF (Autofocus Inf. to Macro) vei observa ca se vede perfect si foarte clar, insa astea sunt doar niste testari, nu se poate regla nimic din acest meniu. As avea eu o solutie si anume sa instalezi vechiul Android 4.4. Dar e de negasit pe net. Bafta!