| VibeTrix a întrebat:

Deci,ultima intrebare care o pun pe tema asta. Am gasit in Olx un iPhone 6 Space sigilat (la 2.400 lei). Si am mai vazut iPhone 5s (dupa Univers Gsm,dar pot sa-l cumpar si dupa eMAG ca sa fiu mai sigura) Deci, ce sa iau? Va rog fara rasp. de genu : nu esti de telefoane de-astea.

Răspuns Câştigător
| LTAA a răspuns:

IPhone 6 este prea ieftin la 2400 de lei? Ori are spart ecranul, deci la dracu "sigilat". Ori e vreo MEGA TZEAPPAA.
Mai bine iti iei 5S nou de la eMag care e mai ieftin, si are componente interioare aproape identice fata de 6.

2 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Ascultă, ia-l pe ăla de la eMAG pentru că e nou şi nu te rişti, chiar dacă nu are atâta memorie cât are iphone 6-ul mai bine il iei pe ăla de la eMAG, în plus iphone 6 sigur a fost folosit şi l-a sigilat el aşa să zică că-i nou, poate are vreo problemă telefonul şi dacă are nu are garanţie deci dacă-ţi iei iphone 5s are garanţie, îl spargi îl faci bucăţi il duci şi ti-l repară pe când 6-le trebuie să-l ţi în vitrină.

| andreiivan a răspuns:

Eu cred ca Iphone 6 Space pentru ca e mult mai bun decat 5-ul